SEO, SEO nedir?, seo çalışması nasıl yapılır?

SEO, SEO nedir?, seo çalışması nasıl yapılır?

Gerçek bir seo sitesi(http://www.delphi911.com) nasıl olur hiç merak ettiniz mi? Siteyi 10 saniye vakit ayırıp ziyaret edin. Ayrıldığınızda vaktin nasıl geçt…

This entry was posted in Seo and tagged , , , . Bookmark the permalink.

12 Responses to SEO, SEO nedir?, seo çalışması nasıl yapılır?

 1. Organicsearch Bots says:

  what city are you in so I can buy coffee and have you tell me more about the Google authorship that I see showing up more….how do I do that myself?

 2. Beytullah Güneş says:

  evet google üzerinden video araması yaptım yukarıdaki anlattım şekilde. Her neyse başarı dileğimi yineleyerek bitireyim.

 3. Burak Kiper says:

  siz google.com.tr de arama yaptınız sanırım. Ben youtube.com un kendi aramasında SEO kelimesi olarak aratıldığında çıkan sonuçları söylemiştim. Zira yaptığım çalışmalar da youtube üzerindeki arama sonuçlarını hedefledim öncelikli olarak. Bir sonraki aşamada ise, google.com.tr de SEO kelimesi aramalarında bu video ya ait sayfanın yer almasını hedefliyor olacağım.

 4. Beytullah Güneş says:

  malesef tüm dillerde arattım sırayla her ülke hedeflemesinde öyle bir konumda değil. Normal tarayıcıdan bakıyorsanız aramalarınızda geçmişte girdiğiniz kelimelerin çıkması doğaldır bu noktada tavsiyem google adwords hesabı üzerinden reklam önizleme teşhis aracı ile cokie etkisi olmadan ve bölge dil hedeflemelerini ayarlayarak birde siz arama yaptırın keza benimle aynı sonucu göreceksiniz. Zor bir deney yapmaktasınız, sonucunu takip edicem mutlaka.Başarılar…

 5. Burak Kiper says:

  Geç kalma konusunda katılıyorum. Ama geç olsunda güç olmasın demişler. Ancak ben yapmakta olduğum deneyi olabildiğince zor bir kelimeden seçtim. Sizin verdiğiniz örnekler Türkçe. Insanların çoğu dilimizde youtube ile SEO olayının farkında değil. Ancak SEO kelimesi ingilizce olarak da aynı anlamda kullanıldığından, aynı anda yabancılarla da rekabet etme fırsatım oldu. Bildiğim kadarı ile şu anda youtube üzerinde SEO kelimesi aratıldığında 4. veya 5. sırada bu video çıkıyor.

 6. Beytullah Güneş says:

  güzel düşünmüşsünüzde video seo yöntemi seo çalışması yapılan sektörlerde zaten son 1 yıldır kullanılıyor hocam. örnek verecek olursak “vestel servis” bir aratın ya da biraz daha daraltalım “beşiktaş vestel servis” kelimesinde de aratın. yani demem o ki sizin deney az biraz geç kalmış. yanlızca servis lanında değil bu arada rekabetin çok olduğu turizm, nakliyat vb alanlarda da kullanılıyor.

 7. Hasan aygün says:

  yaşım 22 ben bu işi hobi olarak yapıyorum .30 ile 45 gün içerisinde 1 sayfa garantisini verebiliyorum 5 anahtar kelime ile.ben genelde kontör ve parçakontör sitelerinin seo sunu yapıyorum. numaram 0507 482 6894 sorusu olan arasın 7 / 24 aktiftir. yardımcı olurum seo konusunda.

 8. Burak Kiper says:

  Ilk video deneyimi olunca, girizgahın uzun, boş lafın çok olması kaçınılmaz oluyor. Kusura bakmayın. Ama bu video tamamen boş laftan da oluşmuyor. Tavsiyem özellikle son bir dakikasını izlemeniz. Bu videoyu hazırlayıp yayınladıktan sonra tanıtımını üç forum da yapmıştım (sırasız yazılmıştır); r10 webmastersitesi iyinet Bu üç forum içerisinde r10 dan gelen izleme açık ara önde olduğunu ikinciliğin ise iyinet forumunda olduğunu söyleyebilirim.

 9. Polen Polen says:

  Güzel bir düşünce, güzel bir deney. Sonuçları sitenizden paylaşarak, yaptığınız test sonuçları konusunda bilgi vermenizin oldukça yararlı olacağını düşünüyorum. İyi çalışmalar.

 10. guajiram123 says:

  Seo konusundaki yazılarını takip ediyordum. Artık videolarını da takip edeceğim demek ki :) Google’ın yapısını çözmek için sürekli ar-ge çalışması yapan bir profesyonelden daha fazla video bekliyoruz.

 11. Doğan TUNA says:

  Güzel bir açıklama üstad. Kolay gelsin..

 12. kerem basali says:

  Hocam umarım seo konusundaki deneyin başarılı olur. Youtube dünyanın en büyük 2. arama motoru. Sektör veya konu ne olursa olsun Youtubenin potansiyeli henüz pek kavranmadı türkiyede. Minik bir feedback. Konuşmayı biraz daha dinamik olarak yapsaydın çok daha verimli olurdu gibi :( Biraz masal edasında olumuş.

Leave a Reply